Zakladatelka rodinné firmy VITAGE Jelena Vítová: Proces stárnutí zastavit nejde, ale lze zpomalit, jsem o tom přesvědčená

 Zakladatelka rodinné firmy VITAGE Jelena Vítová: Proces stárnutí zastavit  nejde, ale lze zpomalit, jsem o tom přesvědčená

Je velmi inspirativní, pokud se za podnikáním úspěšné ženy skrývá příběh – to vlastně zřejmě vždy, protože motivace žen k podnikání je často ryze osobní, individuální a specifická. Jelena Vítová založila svou úspěšnou firmu především proto, že sama potřebovala zdravý způsob anti-agingu, se kterým by byla spokojená a ztotožněná. Dnes má na základě svých unikátních zkušeností co nabídnout i říct všem ženám, které chtějí v pohodě a zdravě ne stárnout, ale zrát. S Jelenou Vítovou stojí za to hovořit nejenom o péči o ženskou pokožku a tělo, ale o mnohém dalším.

Jeleno, vy nejste žena, která v mladém věku zdědila kosmetické impérium, vy jste se ho rozhodla vybudovat sama… Co bylo tím klíčovým zlomovým okamžikem, nebo impulsem, abyste se vrhla do kosmetického byznysu?

Pozorovala jsem, že po 40 se začaly objevovat výraznější příznaky stárnutí jako jsou vrásky, ztráta pružnosti pleti, zhoršená pohyblivost kloubů a s tím jsem se nechtěla smířit. Pracuji ve farmacii a jsem studijní typ, tak proto jsem se začala zajímat o vědecké publikace ohledně anti-aging medicíny a hlavně dopnků stravy, které mají potenciál ovlivnit proces stárnutí pokožky. A objevila jsem hvězdu – kyselinu hyaluronovou.

Jste nejenom zakladatelkou rodinné firmy VITAGE, vy byste mohla být klidně i její reklamní tváří a bez nadsázky také chodící reklamou. Protože je na vás doslova vidět, že vaše kosmetické přípravky a doplňky výživy reálně fungují…

Konference Pro zdraví ženy bude již tradičně věnována kromě péče o ženské tělo i duši také prevenci. Jaký je váš osobní vztah k prevenci a co byste všem ženám v rámci preventivní péče zvlášť doporučila?

Tady je můj recept na „krásu a zdraví“:

Psychická pohoda, zdravé sebevědomí, pohyb, kvalitní spánek, vyvážená strava, pitný řežim, dostatek vitamínů, minerálů a dalších látek, prospěšných tělu, pravidelní péče o pleť (čištění, hydratace, výživa, ochrana před UV zářením, použití kvalitních kosmetických přípravků) pravidelná detoxikace těla a udržení štíhlé postavy.

Zveme vás zúčastnit se jedinečné konference Pro zdraví ženy. Vstupenky jsou dostupné zde.

Jeleno, předtím, než jste založila rodinnou firmu a začala všem ženám pomáhat bojovat s projevy stáří, jste téměř 20 let jako vystudovaná chemička působila v oblasti farmacie. Je tedy zřejmé, že přesně víte, co pomáhá zvládat každodenní boj s vráskami a dalšími nejen vizuálními, ale i fyzickými a mentálními projevy stárnutí organismu…Čas a biologické procesy související s jeho během a narůstajícím věkem nelze zastavit. Ale fyzické projevy stárnutí dokážeme efektivně eliminovat – prozradíte, čím to lze nejlépe?

Proces stárnutí zastavit nejde, ale lze zpomalit, jsem o tom přesvědčená. Aby náš věk nám nikdo neuhodl, doporučují myslet pozitivně ( i na to stárnutí) , osobně se rozvijet, být neustále v pohybu, střídmě jíst a užívat si života. Tyto věci běžně dělají lidé mladšího věku a udržení jejích životního tempa způsobí naše vnitřní a možná i vnější omlazení.

Přečtěte si také rozhovor s ambasadorkou konference Pro zdraví ženy Veronikou “Besky” Danišovou: Sebeláska je práce na celý život

Kosmetické přípravky i suplementy VITAGE nejenom prodáváte, ale i vyvíjíte a vyrábíte a po celou dobu od založení své rodinné firmy se usilujete i o edukaci. Daří se vám bořit kosmetické mýty, zejména ten, že dostatečný a účinný prostředek péče o ženskou pleť je jenom krém?

Ano, daří se a jsem za to ráda.V poslední době máme řadu pozitivních recenzí a zejména na doplněk stravy Hyalive, který má jedinečné složení a obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 a vitamin C. Klientky uvádí, že po použití Hyalive vrásky jsou méně hluboké, pleť je hydratovanější a pružnější. A má ještě jeden nečekaný pozitivní efekt – po dvouměsíčním užívání Hyalive se zákaznicím zvětšila hustota (objevily krátké vlasy u hlavy) a kvalita vlasů. Co je úžasné, protože na podporu růstu vlasů je na trhu málo účinných produktů. Teď připravujeme studii, která by to potvrdila a už se těšíme na další spokojené klienty.

Na konferenci Pro zdraví ženy se budou moci kromě kosmetických přípravků a doplňků výživy VITAGE všechny ženy v EXPO zóně seznámit i s obličejovou jógou. Můžete tuto techniku blíže popsat a zmínit i další přirozené způsoby stimulace tvorby kolagenu v pokožce tváře, nebo i dekoltu a krku?

Obličejová jóga je skvělý nástroj na zpevnění kontur obličeje, zvýšení průžností pokožky jak v oblasti obličeje, tak i krku, ale chce to odborného poradce a pravidelnost. Já bych chtěla doporučit svojí kolegyni Pavlu Skolil, s práci které mám osobní zkušenosti. Pavla nabízí několik metod péči o pleť – jógu, baňkování, tejpování a naučí vás mnoho triků, jak zůstat mladá a krásná.

Za rozhovor poděkoval Ján Schneider

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *