Ambasadorka konference Pre zdravie ženy Eva Štípalová, alias Máma na třetí: Včerejšek nám nikdo nevrátí

 Ambasadorka konference Pre zdravie ženy Eva Štípalová, alias Máma na třetí: Včerejšek nám nikdo nevrátí

Eva Štípalová je akční blogerka a máma tří dětí. Nápad založit si blog dostala během rizikového těhotenství s dvojčaty, která dnes už mají 4 roky. Kromě blogování stíhá chodit do zaměstnání, starat se o rodinu a v neposlední řadě si najde čas věnovat se i sama sobě. Zeptali jsme se jí, jak to všechno stíhá a odkud čerpá energii do všedních dnů.

V rozhovoru s Evkou Štípalovou se dozvíte:

    • zda lze skloubit práci a mateřství
    • jak tráví čas se svou rodinou
    • zda se jí daří najít si čas i pro sebe
    • o čem aktuálně sní

Evka, jste mimořádně inspirativní žena, manželka, matka. Prozraďte nám, jak stíháte skloubit všechny své aktivity?

Děkuji za pochvalu. Dělám to, co miluji! Snažím se plánovat volné dny tak, aby pro mě nebyly břemenem, ale radostí. Jsou dny, kdy se mi nechce řešit domácnost, uklízet, žehlit, tak například v létě sbalím do outdoorového kočárku termomisky s obědem, ovoce, vodu, osušky a jedeme na celodenní výlet k Vodnímu dílu v Žilině. V nohou mám po celém dni cca 18 km a v duši ohromnou radost, uvolnění.
Nestihnu vždy všechno, co si naplánuji. Kdysi mě to mrzelo, ale naučila jsem se užívat si dny, jak se nejvíc dá, protože včerejšek nám nikdo nevrátí.
K odbourání stresu, nervozity mi pomáhá fyzický pohyb. Nemusí to být přímo cvičení ve fitku, stačí, když vyběhnu na louku, nebo si zaskáču na švihadle. Všechny aktivity přizpůsobuji dětem.

Čemu sa aktuálně profesně věnujete?

Full-time pracuji v Univerzitním vědeckém parku Žilinské univerzity v Žilině. Strašně dlouhý název, že? Moje zařazení je asistentka ředitelky, je to práce zajímavá a ne, není jen o vaření kávy. V náplni práce mám i grafické zpracování, PR, marketing, pořádání společenských aktivit, vedení dílčí knihovny… Je to práce, ve které jsem se našla.
Jsme tady velmi dobrý tým kolegů a je to zaměstnání, ve kterém jsem nejdéle setrvala a věřím, že ještě dlouho budu.
Tím, jak jsem začala působit před 3 lety na sociálních sítích, přišly nabídky z PR agentur, jestli bych své know-how nechtěla uplatňovat u nich, ale tady mi je opravdu dobře.
Není nic lepšího než těšit se do práce. Někdy jsou dny klidné, jindy více stresující, ale vždy vyjde slunce.

Prozraďte nám něco o své rodině. Co vás baví, čo rádi děláte, když jste spolu?

Jsme 7 členná rodina, počítám i pejsky, které jsme si adoptovali. S Liborem, manželem, jsme spolu už 17 let. Poznali jsme se jak jinak, přes sociální sítě – přes pokec. Vůbec nebyl můj typ. Vysoký, hubený s vousy – no kinderko s překvapením.
Jmenuji se Evka a mým poznávacím znamením je to, že jsem vysoká 153 cm. Když jsem tlačila nahoru kopcem kočárek, tak mě nebylo ani vidět.
Dceři Karinke je 12 let, od 7 let je vegetariánka a poslední 2 roky veganka z přesvědčení.
Chlapci, Kris a Leo, jsou 4 letá dvojčata předčasňátka, která navzdory náročnějšímu startu do života (rizikové těhotenství, od 9tt jsem jen ležela a předčasného porodu ve 32tt), se těší životu bez větších zdravotních problémů, za což jsem tam tomu nahoře vděčná.
Co nás baví, když jsme spolu? Hlavně to, že jsme spolu. Libor je pracovně velmi vytížený, hlavně v letním období. U nás v Žilině během léta probíhá Žilinské kulturní léto, které je pod taktovkou oddělení, kde Libor pracuje. Domov během pátků chodí, až když děti spí. Volné dny si užíváme buď v přírodě, nebo při práci kolem domu.
Naší oblíbenou oddechovou činností je večerní promítání pohádek na terase. Je to krásný relax pod hvězdnou oblohou. Žijeme pod horou, není zde nic a zároveň tak moc.

Při jaké činnosti vy osobně dokážete nejlépe zrelaxovat?

Jak jsem již zmínila, relaxem pro mě je fyzická aktivita. V rámci mého zdravotního stavu nemohu držet tempo takové, jaké jsem měla před rokem – dvěma… Tehdy jsem běhávala po horách, loukách. Ty, které mě déle sledují, si na to jistě pamatují. Před rokem jsem dostala kolo, to je pro mě velkým relaxem. Je klasický bez motorku a brázdím s ním vše v okolí. Klidným relaxem je kniha, mám ráda fantasy.

Jogínka a vegánka Vanda Gallo: Tajomstvo zdravej ženy spočíva v uvedomení si vlastnej hodnoty

Jak vypadá váš běžný den?

Pracovní den začíná v 6 hodin. Nesnídáme, jen děti jogurtíky. Děti Libor ráno odnese, někdy fakt doslova odnese, do školky. Tehdy se naskytne úžasných 10 minut na to, abych ze sebe udělala člověka, a do osmé se snažíme s vyplazeným jazykem dohnat do práce. Nastává pracovní koloběh a poté rychle stihnout děti do 16:30h vyzvednout ze školky. Odpoledne a večer se přizpůsobuje tomu, co je nevyhnutelné: vařit, prát. Pracovní dny při třech dětech jsou rychlé, proto se velmi těším na víkendy.
Během pracovních dnů vždy večer alespoň půl hodinku/hodinku věnuji samé sobě. Skáču na švihadle, zacvičím si, nebo sednu na kolo a jdu se vyvětrat do hor.

Stíháte se účastnit i nějakých blogových eventů? Jak byste popsala svoji cestu blogerky a insta influencerky?

Byla jsem jen na několika z nich. I když jsem kdekoliv pozvána, tak s poděkováním účast většinou odmítnu. Nezdá se to, ale jsem introvert a mám ráda své prostředí. Neumím se stylově obléknout a fotit dokonalé outfity, cítím se dobře doma s rýčem a kolečkem v ruce. Když je event opravdu zajímavý s hlubokou myšlenkou, tak velmi ráda přijmu pozvání.

Nepokládám se za blogerku či influencerku. Jsem jen obyčejná mamanatretiu, která na sociálních sítích poodhalí co to ze svého života.

Když měli chlapci rok, tak jsme měli za sebou úspěšně zvládnuté období kolotočů lékařských vyšetření a začal mi chybět kontakt s okolním světem, tak jsem si přes sociální síť našla kámošky. Nejdříve jich bylo 200, poté 1000 a postupně počet narůstá. Mám ráda toto prostředí a neberu ho jako byznys prostředí pro svůj finanční příjem, ale prostor pro vypsání myšlenek, přijímání rad a inspirací.

Jak zatím plyne vaše léto? Co jste už stihla navštívit a jaké ještě máte plány do konce prázdnin?

Léto tráví kluci ve školce, Karin byla v táboře. Stihli jsme dvakrát navštívit Liptov a zrovna tento víkend se chystáme na dobrodružnou stanovačku. Plány jsou většinou kolem domu, položit zámkovou dlažbu a pracovat na oplocení. Taková domácí exotika.

Jaký život podle vás žije žena, které záleží na svém zdraví?

Takový, aby byla v něm šťastná. Každá jsme jiná, každá máme jiné priority, sny. Myslím, že důležité je dělat to, co nás baví, co nás naplňuje a umět si vytvořit čas i pro sebe samu a mít se ráda. O sebelásce se teď hodně píše, mluví a je to opravdu velmi důležitá věc. Přijmout se, milovat se.

O čem sníte, Evka?

Být tady co nejdéle pro svou rodinu, taková jaká jsem…

Čeho byste chtěli mít ve svém životě víc, čeho méně a co byste si chtěli zachovat tak, jak to je?

Zdraví, ať ho máme pořád všichni tak, jak je. Nikdy není nic úplně ideální, vždy se najdou i materiální sny. Ale zdraví je to, co opravdu toužím, abychom měli všichni, vy i my… My všichni.

Foto archiv: Eva Štípalová

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *