Rostou vašemu miminku zoubky ? Poradíme vám, jak mu pomoci od nepříjemných projevů

 Rostou vašemu miminku zoubky ? Poradíme vám, jak mu pomoci od nepříjemných projevů

Růst mléčných zubů je dlouhodobý proces. Často je však nepřehlédnutelný, a to kvůli doprovodným příznakům. Dítě bývá uplakané, podrážděné, vzteká se a špatně spí. Může také trpět průjmem, rýmou, nechutenstvím i zvýšenou teplotou. Růst prvních zoubků bývá pro dítě velmi náročným obdobím a náročným se stává i pro rodiče a sourozence. Jak dítěti pomoci, aby proces růstu zůbů zvládlo co nejlépe?

Průběh a délka období růstu mléčných zubů se u každého dítěte se liší. Mléčných zubů mají děti celkem 20. Jako první se prořezávají řezáky, následují první stoličky, špičáky a druhé stoličky. První zoubky se začínají prořezávat mezi 6. a 16. měsícem věku dítěte, kompletní je mléčný chrup zpravidla do 3. roku života.

Růst zubů a jeho nepříjemné projevy

Některé děti zvládají období růstu zubů bez větších obtíží, ale většina z nich mívá během prořezávání mléčného chrupu řadu nepříjemných příznaků. Jelikož každý nový zoubek se dásní prořezává přibližně 8 dní, dítě musí projít 160 dny, které pro něj pravděpodobně nebudou nejpříjemnější. Kromě toho, že je přecitlivělé, vzteklé a špatně spí, se může objevit průjem, rýma nebo zvýšená teplota. Dáseň kolem klubajícího zoubku bývá zarudlá, nateklá a bolestivá, často se objevují i zarudlé tváře.

Jak miminku ulevit

Od nepříjemných projevů při růstu zoubků je možné dítěti ulevit, a to různými metodami. Vhodné jsou jemné masáže tváří či dásní nebo chladivé obklady, které uleví od bolesti. Pomoci mohou také gelová kousátka, která se dají předem vychladit a dítě, které má při růstu zoubků tendenci do všeho kousat, uspokojí. Pozor se musí však dát na to, aby byla kousátka pouze vychlazená a ne zmrzlá, v takové podobě mohou dítěti přivodit zranění. Vhodné jsou také bylinkové čaje. Pokud zvýšená teplota trvá, je dobré podat léky proti horečce, které působí i jako analgetika. Vhodné je ale poradit se o jejich užití s lékařem.

Díky jednodávkovým obalům je dávkování přesné a hygienické – obsah ampulky se dítěti snadno nalije přímo do úst. Více najdete informací najdete na: www.boiron.cz/camilia

Pomoci může homeopatie

Zmírnit příznaky při růstu mléčných zubů pomůže léčivý přípravek Camilia®. Uleví od bolesti při prořezávání, podrážděnosti, červených tváří nebo průjmu. Je velmi šetrný a speciálně vyvinutý pro kojence a batolata. Obsahuje 3 složky rostlinného původu v homeopatickém ředění a čištěnou vodu. Camilia® se může podávat dítěti 3x až 6x denně po dobu 3 až 8 dnů, a to i v noci. Úleva bývá rychle zřetelná. Pokud příznaky po 3 dnech trvají, je vhodné se obrátit na lékaře, aby potvrdil, že se skutečně jedná o potíže spojené s růstem zubů. Léčivý přípravek Camilia® lze kombinovat s jinými léky.

 CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.  

 

Homeopatie a její vědecký základ

Homeopatika jsou netoxická, mohou se užívat současně s jinými přípravky, nemají žádné známé nežádoucí účinky a mohou je užívat všichni, včetně rizikových skupin pacientů, mezi které patří právě miminka, malé děti, ale i těhotné a kojící ženy. Jejich účinky jsou potvrzené vědeckými studiemi, takže se nemusíte obávat, že se svým miminkem experimentujete.

Studie z reálného života dokazují, že homeopatická léčba má své výhody, ať už je použita samostatně, nebo jako doplněk konvenční léčby. V současné době probíhá po celé Evropě kampaň na podporu vědeckých důkazů v homeopatii, zaštítěná britským Institutem pro výzkum v homeopatii (HRI). Cílem kampaně je seznámit širokou veřejnost s důkazy ve prospěch homeopatie a vyvrátit názor, že je neúčinná, že je to jen placebo a že v homeopatii žádné studie neexistují. Chce tak vyvážit neoprávněný negativní postoj vůči homeopatii. Důkazy najdete například zde: https://vedecke-dukazy.svethomeopatie.cz/.

Foto: BOIRON

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *