speaker-photo

Loono

V Loono ukazujeme, jak je prevence důležitá. Jsme tým mladých lékařů, studentů medicíny. Společně pořádáme workshopy ve školách, firmách i na festivalech, kde vzděláváme v oblasti reprodukčního (#doledobry) a duševního zdraví (#dobrenitro), prevence onkologických (#prsakoule) a kardiovaskulárních onemocnění (#zijessrdcem).
O zdraví a těle mluvíme srozumitelně, nestrašíme děsivými statistikami a inspirujeme ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas. Záštitu nad námi převzala 1. lékařská fakulta UK. Našimi odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie i praktického lékařství.
8:00 - 18:00

Zážitková zóna

Loono

U Loono stánku účastníky naučíme, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a odhalit tak případnou rakovinu včas. Zmíníme také prevenci rakoviny děložního čípku, kůže a střeva a připomeneme, kam a kdy zajít na preventivní prohlídku.

Při praktické části si účastníci na speciálních modelech vyzkouší správnou techniku samovyšetřování a také si zkusí nahmatat ukryté bulky. 

 
Kromě prevence rakoviny se zaměříme i na reprodukční zdraví. Ukážeme, jak vypadá anatomie ženské pánve. Probereme možnosti antikoncepce či menstruačních pomůcek (včetně ukázky např. menstruačních kalhotek nebo nitroděložního tělíska), promluvíme o úniku moči, STDs nebo neplodnosti.

Poslední částí stánku je zaměřena na duševní zdraví. Účastníky interaktivním cvičením naučíme, jak odhalit konkrétní duševní onemocnění a naučíme je krátké dechové cvičení, které jim může ulevit při stresových situacích.

 
Naši školitelé s radostí zodpoví veškeré dotazy týkající se tématu. Na stánku budou zdarma k dispozici edukační brožury, placky a samolepky. :)