speaker-photo

Ing. Iveta Ječmík Skuherská

"

Moje cesta k bylinkám a přírodní péči o tělo byla velmi klikatá. Už jako dítě, jsem s babičkou sbírala bylinky a vystřihovala si všechny články z rubrik o zdraví, které jsem si lepila do svého tajného sešitku. Po skončení gymnázia jsem snila o práci s lidmi. Uvažovala jsem o studiu psychologie nebo medicíny. Tehdejší režim a minulost mého tatínka, který si odseděl 6 let v Jáchymově za protikomunistický odboj, mi však znemožnili studium těchto, v té době, prestižních škol. Byla jsem výbornou studentkou a vrcholově jsem hrála basketbal. Neuměli si se mnou poradit, a tak mi dali doporučení na technickou školu. Dostala jsem se na stavební fakultu VUT v Brně. Studium mě nebavilo a jediné co jsem věděla bylo, že nebudu nikdy sedět u rýsovacího prkna. Naučilo mě však nevzdávat se, poprat se i s nezdary, těšit se z maličkostí a snít… Pokračovala jsem v basketbalu, který byl pro mě něco jako uvolňovací ventil pro všechny emoce. Naštěstí brzy po skončení vysoké školy přišla sametová revoluce a nastala neskutečná doba rozvoje podnikání, kde moje handicapy zmizely ze dne na den.

 

V té době, jsem už byla vdaná a měla jedno dítě. S manželem jsme se ihned pustili do realitního segmentu a postupně jsme vybudovali úspěšnou síť realitních kanceláří na Severní Moravě. Bohužel mé první manželství skončilo po 7 letech. Ve svých 29 letech jsem zůstala se dvěma dětmi, zlomeným srdcem a téměř bez finančních prostředků. Tento milník v mém životě mě donutil zakousnout se do práce a odstartoval moji developerskou dráhu, ve které jsem se pohybovala dalších 15 let. Tato doba byla opravdu úžasná a umožnila mi plně rozvinout mé vizionářské schopnosti, stát se finančně nezávislou a profesně úspěšnou ženou.

 

Ve svých 42, když už jsem ani nedoufala, jsem také potkala osudového muže, velkou lásku a mého současného manžela, který shodou okolností byl také z developerské branže. A když všechno začalo vypadat skvěle a krásně, přišla do mého života první zkušenost se závažnou nemocí, která mi vzal tatínka. Než jsme se všichni vzpamatovali dostala maminka rakovinu prsu. Bojovaly jsme 9 měsíců, k tomu 4 děti, podnikání… Maminka nakonec

 

 

zemřela a já zůstala zcela vyčerpaná, plná emocí a vzteku, že jsem ji nedokázala pomoci. V té době jsem neuměla pracovat s emocemi, byla jsem zoufalá a na konci svých sil. Postupně jsem začala cítit změny svého zdravotního stavu, bolel mě žaludek, byla jsem unavená, začaly problémy s trávením, bolesti kloubů. Vše jsem kompenzovala zvýšenou fyzickou aktivitou, která mi ale spíše ubližovala, přidalo se pár operací, infekce, antibiotika a ocitla jsem se v začarovaném kruhu, ve kterém chodíte od doktora k doktorovi a všichni tvrdí, že Vám nic není. Můj subjektivní pocit byl ale zcela jiný.

 

Jednoho večera jsem si sedla k počítači a nevím proč, naťukala jsem slovo árurvéda. Na obrazovce vyskočil dr. David Frej a já náhle cítila naději ve svém srdci. Do dnes nechápu, kde jsem přišla na ájurvédu. Řekla jsem si, že mi to poslala máma, tam někde z nebíčka.

Dr. Frej mi předepsal bylinky, změnil stravu a já, s překvapením cítila, že moje trávení se zlepšuje a že se vůbec začínám cítit lépe.

 

Vtipné bylo, že sám doktor vypadal v té době dost unaveně. Slovo dalo slovo a já se dozvěděla, že nestíhá a že by potřeboval parťáka, jelikož chce léčit, psát knihy a neřešit dovoz bylin a výrobu produktů.  Udeřilo to jako blesk z čistého nebe. Přišla jsem domů a oznámila manželovi, že končím s developeřinou a že začínám nový život. Rozhodla jsem se vstoupit do světa bylin a přírodních doplňků stravy. Hnal mě obrovský motor pomáhat lidem v situacích, ve které jsem byla já, šířit osvětu o zdraví, stravě, vyrábět produkty z bylin, které budou kvalitní a budou opravdu pomáhat. A tak se zrodila Ecce Vita.

 

Začátky opravdu nebyly jednoduché. Bylo to zcela mimo můj obor a všichni v okolí si mysleli, že jsem se asi zbláznila. Já jsem ale cítila, že se blíží můj životní cíl. Cíl, který jsem měla v srdci od mladí, cíl, že budu pomáhat lidem, a tak nějak oklikou jsem se dostala ke zdraví a přírodní péči.

 

Protože se nespokojím s průměrem, chtěla jsem si doplnit vzdělání a začala jsem studovat Školu klinické naturopatie. Díky získaným znalostem po téměř 4 letech jsem mohla opět rozvinout naplno své vizionářské schopnosti a pustit se do výroby vlastních produktů.  Po boku se skvělým odborníkem a lékařem dr. Davidem Frejem tak tvoříme skvělý tým. Tento tým dnes již tvoří i řada dalších externích odborníků a konzultantů a bez skvělého zázemí všech zaměstnanců Ecce Vita bychom také nemohli fungovat. Jsem šťastná, že dělám, co mě baví a že i v práci na mě každý den čeká moje druhá rodina."

10:20-10:40

Přednášky

Žena a dlouhověkost