speaker-photo

MUDr. Alena Filková

MUDr. Alena Filková je gynekoložka a IVF specialistka působící na reprodukční klinice Repromeda.

Je zastáncem celostního přístupu v medicíně, jehož cílem je léčit člověka jako jeden celek. Snaží se najít rovnováhu mezi tělem, myslí a duchem. Ráda kombinuje západní medicínu s východními směry a cvičením jógy. Zkušenosti z jogové praxe čerpá například i z dlouhodobých pobytů v Indii. Ve své lektorské činnosti se zaměřuje především na hormonální a menopauzální jógu.

 

"Pocházím z Valašska a medicínu jsem studovala v Olomouci. Jógou se zabývam a praktikuji ji od svých 18 let. Už v průběhu studia medicíny jsem několikrát navštívila Indii. Po ukončení studia jsem pracovala u farmaceuticé firmy a následně strávila 1/2 roku v Jaipuru studiem hudby. Poté jsem nastoupila do klinické medicínské praxe na neurolgii v Kyjově, kde jsem i složila atestační zkoušku z neurologie. Poté jsme se odstěhovala do Brna kde jsem nastoupila na GPK Obliní trh- Bohunic. Další, především operační praxi, jsme absolvovala na gynekologickém oddělení v Kroměříži a následně ve Valašškém meziříčí, kde jsem složila atestaci z gyn-por.

Po atestaci z gynekologie a porodnictví jsem strávila několik měsíců v indické nemocnici v Rajasthanu a po návratu jsem nastoupila na onkogynekogii do Masarykova onkologického ústavu v Brně, po pěti letech jsem se rozhodla zabývat se reprodukční medicínou a začala pracovat v IVF centru Helios a následně v Repromedě. V roce 2018 jsem složila atestační zkoušku z reprodukční medicíny.

Vedla jsem v průběhu své praxe cvičební hodiny pro těhotné před porodem - jógové dechové techniky, v Brně poté i kurzy jógy pro těhotné a brněnském centru "Joga v denním životě" kde jsem vedla i klasické jógové hodiny. Nyní připravujeme k kolegy vydání knihy " Joga v denním životě pro ženy 40+" která bude obsahovat informace o menopauze a cvičební sestavu pro ženy v tomto období života."

8:30 - 9:30

Cvičení a workshopy Brno

Joga v denním životě pro ženy

Hodinový blok nejprve odstartuje úvodní slovo týkající se využití jógy v denním životě pro ženy v různých obdobích života, následuje teoreticky blok týkající se hormonální soustavy člověka se zaměřením na ženské pohlavní hormony následovaný úvodem do světa jógy, jogoveho pohybu a dechu a jogove práce se zlazami s vnitřní sekreci, na konci teoretického bloku pak představení systemu ze kterého přednáška vychází.
V druhé (praktické) části si zájemci budou moci osobně vyzkoušet doporučované asany a dechové techniky. Odnesou si tak cenné informace i pro domácí jogovou praxi.